O zdrowiu

O zdrowiu

Żywność…, ale jaka?

i otagowano jako .

Obecnie zauważa się coraz większe zainteresowanie aktywnym trybem życia. W parkach, a nierzadko po prostu na ulicznych trotuarach, możemy zobaczyć młodych i starszych, kobiety i mężczyzn ubranych w dresy i biegnących przed siebie. Na taki widok do niedawna pukaliśmy się w głowę lub w najlepszym razie reagowaliśmy wzruszeniem ramion, uważając taki widok za trudną do wytłumaczenia osobliwość, jakąś dziwność.

Dzisiaj mamy już świadomość gdzie ci ludzie biegną. Oni biegną przed siebie w poszukiwaniu lepszego samopoczucia, a często i zdrowia. Ruch daje im taką możliwość, a przy okazji pobudza do myślenia i diagnozowania, dlaczego czujemy się wiecznie zmęczonymi? Co jest przyczyną, że często boli nas głowa, że chwilami jesteśmy nie do życia? I wówczas myśli nasze kierują się na usiłowanie znalezienia u siebie jakiejś choroby…

Hipokrates, ojciec nauk medycznych, wszakże twierdził, że relaks i medytacja daje taką możliwość. Lecz w myśl zasady – natura sanat, medicus curant – żeby być zdrowym należy utrzymać równowagę między jedzeniem a ćwiczeniem, bo jak mawiał ów mędrzec; „mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby”

W dzisiejszych czasach utrapieniem jest nie tylko skażone środowisko, przemysłowo przetwarzana żywność i żywność z roślin modyfikowanych genetycznie, ale przede wszystkim brak wystarczającej świadomości jakie skutki dla naszego organizmu powoduje jedzenie takiej żywności. Więc zanim zdecydujemy się na kupienie czegokolwiek do jedzenia zastanówmy się, czy aby na pewno powinniśmy kupić akurat ten chleb, to mięso, tę kiełbasę, ten nabiał lub tę słodycz, dla dziecka. Nie warto żałować pieniędzy na zdrowe jedzenie. Jak mawiał Jan Kochanowski: „szlachetne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz aż się zepsujesz”


Nasze zdrowie jest w naszych rękach.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>